O nás

První labradoří slečnu jsme si přivedli domů v září 2007 a ani nás tehdy nenapadlo, že bychom kdy měli chovnou stanici.  Golda byla nádherné štěně tmavě čokoládové barvy a rostla do krásy. Již v srpnu 2008 složila OVVR na výcvikovém táboře retrievrů ve Varvažově, kde jsme nasbírali nejenom spoustu cenných zkušeností a rad, ale především se seznámili s úžasnou partou lidí a jejich čtyřnohými parťáky. Těm všem již teď můžeme říkat „naši kamarádi“  S nimi jsme absolvovali nejenom další ročníky výcvikových táborů retrievrů, ale i mnoho výstav!

Díky výcvikovým táborům jsme měli to štěstí seznámit se s rodinou Krutských, která tábory s retrievry každoročně pořádá. Z chovatelské stanice Bohemia Bras jsme si v březnu 2009 přivezli druhou fenku – Stable Emotion of Bohemia Bras. „Ema“ tak rozšířila naší smečku a dnes si již život bez labradorů neumíme představit.

Řadu našich úspěchů odstartovala Krajská výstava v Liberci, kam jsme se přihlásili spíše pro zábavu a sbírání zkušeností. Golda získala nejenom ocenění „výborná“ na prvním místě, ale i titul Krajského vítěze! Motivovaní jsme se stihli ještě přihlásit na Krajskou výstavu do Plzně, kde se tento úspěch opakoval. Následovala Klubová a Speciální výstava KCHLS v Humpolci, kde se Golda druhý den výstavy umístila na úžasném druhém místě z celkem 20 fen ve své třídě a získala titul res.CAC.  Obrovským úspěchem pak bylo první místo na Mezinárodní výstavě v Praze, kde získala nejen titul CAC, ale i res.CACIB. Další úspěchy a tituly res. CAC, CAC a res. CACIB přibyly na Národní a Mezinárodní výstavě v Litoměřicích.

Vzhledem k těmto úspěchům jsme se rozhodli, že by byla veliká škoda, kdybychom Goldu neuchovnili. V roce 2011 jsme založili mezinárodně chráněnou chovatelskou stanici Viva el Deseo. Naším cílem je chov zdravých labradorů s vynikajícím exteriérem a vyrovnanou přátelskou povahou. Chováme tak pouze štěňátka s průkazem původu FCI.

Rádi bychom tímto poděkovali paní Aleně Krutské a chovatelské stanici Bohemia Bras za úžasnou labradoří slečnu Emu, ale především za její cenné rady, podporu a ochotu kdykoliv pomoci a poradit.

 

stanice_web

 

Kontakt:

Chovatelská stanice Viva el Deseo
Barbora Havlíková a Otakar Rožánek
40801 Rumburk
Česká republika

+420 775 029 488
info@vivaeldeseo.cz

 

20120817-1263